Соња Крстић

• Докторске студије: Универзитет Нови Сад, Технички факултет [2007-2009]
  • Основне академске студије: Универзитет у Београду, Електротехнички факултет, Електроника [1982 - 1988]
  • Магистарске студије: Универзитет у Београду, Електротехнички факултет, Електроника [1988 - 1993]

Лична биографија

Рођена је у Београду. Дипломирала је на Електротехничком факултету у Београду, смер Електроника. Магистрирала је на Електротехничком факултету у Београду 1993. године, одбранивши тезу под насловом: Поузданост електронских компонената за израду електронских инструмената. Докторирала је на УНС одбранивши прву докторску дисертацују из области Музичке акустике на овим просторима: Истраживање утицаја промене врсте материјала на фреквенцијски спектар музичких инструмената.

Професионална биографија

У Вишој електротехничкој школи ради најпре као асистент на предмету Електроника и Основе електротехнике, а затим од 1995. године као предавач на предмету Електротехнички материјали и компоненте. Од 2000. године  ради у звању професора на предметима Електротехнички материјали и компоненте, Основи електротехнике 1 и 2 и Електротехника. Од 2005. године ради као професор на предметима Основи електротехнике 1 и 2, Електротехника и Музички инструменти. Од 2012. године ради као професор на предметима Електротехника, Музички инструменти, Снимање звука, Снимање и продукција звука за медије и Примењена акустика. Од 2017. године ради као професор на предметима Електротехника, Музички инструменти, Снимање звука, Снимање и продукција звука за медије, Примењена акустика, Аудио уређаји и системи, Системи за аудио и видео продукцију.

др Соња Крстић слика

др Соња Крстић