Na web sajtu VIŠER postoje ključne informacije za dolazne studente i zaposlene o viznom režimu, ulasku i boravku u Republici Srbiji, zdravstvenom osiguranju, pronalaženju smeštaja, ishrani, prevozu, društvenom i kulturnom životu u Beogradu i slično. Pored toga, zaposleni VIŠER koji se bave pitanjima mobilnosti stoje na raspolaganju studentima i zaposlenima koji učestvuju u programu dolazne ili odlazne mobilnosti u cilju pružanja svih neophodnih informacija i podrške prilikom rešavanja administrativnih i drugih pitanja koja se javljaju prilikom realizacije mobilnosti.
Takođe, rukovodioci studijskih programa i svih drugih službi VIŠER obavezni su da učesnicima u dolaznoj ili odlaznoj mobilnosti pruže svu neophodnu podršku, insturkcije i informacije ili da ih upute na izvor koji će im pružiti određenu informaciju. Rukovodioci studijskih programa ili druge organizacione jedinice VIŠER u okviru koje učesnici u mobilnosti realizuju studentsku ili mobilnost zaposlenih, imaju obavezu da ulože dodatni trud i posvete dodatnu pažnju učesnicima u dolaznoj mobilnosti, sa obzirom na specifičan položaj njihovog boravka u VIŠER.
Studentski parlament VIŠER (predstavničko telo studenata) je odredio svoje predstavnike iz reda studenata, koji će učestvovati u pripremi i realizaciji programa dolazne mobilnosti. Preko tih studentskih predstavnika, dolaznim studentima obezbediće se mogućnost da odmah uspostave kontakt sa lokalnim studentima i šansa da se što je moguće bolje integrišu sa kolegama koji već studiraju u VIŠER. VIŠER će se starati da predstavnici studenata svakom studentu koji dolazi iz inostranstva da mobilnost realizuje u VIŠER, obezbede najmanje jednog domaćeg studenta koji će biti njegov vodič kroz studiranje i društveni život u Beogradu. Po sličnom principu, svakom licu koje u VIŠER realizuje dolaznu mobilnost zaposlenih, biće posvećen kolega ili koleginica koji su zaposleni u odgovarajućoj organizacionoj jedinici VIŠER i koji će biti njegov vodič tokom mobilnosti.
ERASMUS Student Network (ESN) je najveća studentska asocijacija u Evropi. Prisutna je u 33 zemlje Evrope i Maroku, sa preko 250 lokalnih sekcija pri različitim univerzitetima. ESN je osnovana 1990, a od 2007. godine je prisutna i u Srbiji gde postoje dve sekcije; u Beogradu i Novom Sadu. ESN ima za cilj stvaranje fleksibilnijeg i mobilnijeg akademskog okruženja kroz promovisanje, razvijanje i unapređivanje mobilnosti studenata na različitim nivoima studija, omogućavajući jedno interkulturalno iskustvo i onim studentima koji sebi ne mogu da priušte boravak u nekoj stranoj zemlji.
Više o ovoj studentskoj mreži možete saznati na sledećem linku https://www.esn.org/.