Слободан Драшковић

• Докторске студије: Универзитет у Београду, Електротехнички факултет, Управљање процесима и обрада сигнала [2014-]
  • Мастер академске студије: Универзитет у Београду, Електротехнички факултет, Сигнали и системи [2012-2014]
  • Основне академске студије: Универзитет у Београду, Електротехнички факултет, Сигнали и системи [2008-2012]

Рођен 26. фебруара 1989. године у Краљеву.

Математичку гимназију у Краљеву завршио 2008. године као ђак генерације.

Основне и мастер академске студије завршио 2012. и 2014. године на Електротехничком факултету Универзитета у Београду, одсек Сигнали и системи, код ментора проф. др Жељка Ђуровића.

Докторске студије уписао 2014. године на Електротехничком факултету Универзитета у Београду, модул Управљање процесима и обрада сигнала, код ментора проф. др Жељка Ђуровића.

Обајвио 6 радова на домаћим и међународним конференцијама и коаутор 2 приручника издата од стране Високе школе електротехнике и рачунарства струковних студија.

Радно искуство:

2012. - Стручна пракса на катедри за електричне машине на Техничком Универзитету у Дрездену.
    2012. - 2014. - Сарадник у настави на Високој школи електротехнике и рачунарства струковних студија у Београду.
    2014. - данас - Асистент на Високој школи електротехнике и рачунарства струковних студија у Београду.

Пројекти:

- Имплементација управљачког алгоритма за процес лиофилизације (freeze-drying) на PLC уређају, и имплементација и пројектовање SCADA система за интерфејс са машином.
    - Реализација и пројектовање SCADA система и управљачких алгоритама за HVAC системе.
    - Ментор EUROBOT екипе “WE-SHARE Robotics“, организација и вођење студената кроз пројектовање и имплементацију разних електронских кола, плоча, и управљачких алгоритама мобилних робота у Високој школи електротехнике и рачунарства струковних студија, Београд.
    - Модернизација лабораторије за аутоматско управљањеи развој разне лабораторијске опреме и апаратура кошћењем PLC уређаја и embeded система за едукацију студената у Високој школи електротехнике и рачунарства струковних студија, Београд.

Награде и сертификати:

- Награда за најбољи рад младог истраживача, 1st International  Conference  on  Electrical,  Electronic  and  Computing Engineering (IcETRAN 2014).
    - Сертификат MikroTik Certified Network Associate, број сертификата 1502NA780, 27.02.2015.
    - Сертификат MikroTik Certified Routing Engineer, број сертификата 1503RE047, 09.03.2015.
    - Сертификат MikroTik Certified Academy Trainer, број сертификата ACTR0333, 15.06.2015.
    - Сертификат/обука SolidWorks Advanced course, број сертификата SO-00252, издат од Solfins d.o.o. Београд.
    - Сертификат/обука 2013 EECI Graduate School on Control – Control of Nonlinear Delay Systems and PDEs, 15.03.2013.

маст. инж. Слободан Драшковић слика

маст. инж. Слободан Драшковић