Наташа Максић

• Докторске студије: Универзитет у Београду, Електротехнички факултет, Телекомуникације [2008-2014]
  • Основне академске студије: Универзитет у Београду, Електротехнички факултет, Одсек: Електроника, телекомуникације и аутоматика; Смер: Телекомуникације [2002-2007]

Наташа Максић је завршила основну школу у Београду као ђак генерације. Потом је завршила Математичку гимназију 2002. године као носилац Вукове дипломе. Електротехнички факултет у Београду уписала је 2002. године и дипломирала је 2007. године на Одсеку за електронику, телекомуникације и аутоматику - смер Тлекомуникације, са просечном оценом 10. Добила је награду Електротехничког факултета за најбољи успех у студијама међу студентима који су дипломирали 2007/2008. Такође, добила је награду Универзитета у Београду – студент генерације Електротехничког факултета за 2007/2008. и награду проф. др Илија Стојановић за допринос у области телекомуникација у категорији најбољег дипломираног студента на Одсеку за електронику, телекомуникације и аутоматику. Наташа Максић је докторирала на Електротехничком факултету у Београду 2014.године.

Наташа Максић је била запослена у Иновационом центру Електротехничког факултета у звању истраживача од јуна 2008. године до септембра 2014. године. За асистента при Катедри за телекомуникације Електротехничког факултета Универзитета у Београду изабрана је септембра 2014. године, а 2017. године изабран је за доцента при истој катедри. Од октобра 2023. Наташа Максић је запослена у звању предавача у Високој школи електротехнике и рачунарства струковних студија у Београду  у ужој стручној области Електроника и телекомуникције.

др Наташа Максић слика

др Наташа Максић