Nataša Maksić

• Doktorske studije: Univerzitet u Beogradu, Elektrotehnički fakultet, Telekomunikacije [2008-2014]
  • Osnovne akademske studije: Univerzitet u Beogradu, Elektrotehnički fakultet, Odsek: Elektronika, telekomunikacije i automatika; Smer: Telekomunikacije [2002-2007]

Nataša Maksić je završila osnovnu školu u Beogradu kao đak generacije. Potom je završila Matematičku gimnaziju 2002. godine kao nosilac Vukove diplome. Elektrotehnički fakultet u Beogradu upisala je 2002. godine i diplomirala je 2007. godine na Odseku za elektroniku, telekomunikacije i automatiku - smer Tlekomunikacije, sa prosečnom ocenom 10. Dobila je nagradu Elektrotehničkog fakulteta za najbolji uspeh u studijama među studentima koji su diplomirali 2007/2008. Takođe, dobila je nagradu Univerziteta u Beogradu – student generacije Elektrotehničkog fakulteta za 2007/2008. i nagradu prof. dr Ilija Stojanović za doprinos u oblasti telekomunikacija u kategoriji najboljeg diplomiranog studenta na Odseku za elektroniku, telekomunikacije i automatiku. Nataša Maksić je doktorirala na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu 2014.godine.

Nataša Maksić je bila zaposlena u Inovacionom centru Elektrotehničkog fakulteta u zvanju istraživača od juna 2008. godine do septembra 2014. godine. Za asistenta pri Katedri za telekomunikacije Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Beogradu izabrana je septembra 2014. godine, a 2017. godine izabran je za docenta pri istoj katedri. Od oktobra 2023. Nataša Maksić je zaposlena u zvanju predavača u Visokoj školi elektrotehnike i računarstva strukovnih studija u Beogradu  u užoj stručnoj oblasti Elektronika i telekomunikcije.

PhD Nataša Maksić slika

PhD Nataša Maksić