Драган Димчић

• Магистарске студије: Univerzitet umetnosti u Beogradu, Višemedijska umetnost [2006-2009.]

• Magistar višemedijske umetnosti (2009), Univerzitet umetnosti u Beogradu

• Diplomirani filmski i TV montažer (2001), Fakultet dramskih umetnosti u Beogradu

Akademska karijera

• Docent na Katedri Montaže na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu (od 2013.). Asistent na istoj Katedri (2010-2013.)

• Predavač na predmetu Tehnike i tehnologije, Doktorske umetničke studije Rektorata Univerziteta umetnosti, odsek Višemedijska umetnost (od 2016.)

• Asistent na predmetu Digitalni video, Postdiplomske umetničke studije Rektorata Univerziteta umetnosti, odsek Digitalna umetnost (2005-2008.)

• Predavač na Visokoj školi elektrotehnike i računarstva u Beogradu (od 2003.)

Radne reference

• Montažer u studiju 3D Video Systems (2001.)

• „Kafana Zlatni bubreg“, kratki igrani film, montažer, režija: Biljana Đurđević (2002.)

• Internacionalni teatarski projekat „On the way seeking…“, montaža video rada, režija predstave: Irena Ristić. Predstava sa video radom kao elementom pozadine igrana u Bergamu – Italija i Insbruku– Austrija (2003.)

• Multimedijalni teatarski projekat „SAGA“, montaža video rada, režija: Irena Ristić,Centar za kulturnu dekontaminaciju - Beograd (2006.)

• Belgrade design week, „Ghost project“ – autor video dizajna, autor projekta: Maja Vidaković (2006.)

• „Zajedno“, dugometražni igrani film, asistent montaže, režija: Mladen Matičević (2010.)

• Višemedijska instalacija „Morfejev bioskop za samca“, autor – Magacin (2008.) , Alternative DKSG (2009.), Umetnički paviljon "Cvijeta Zuzorić" (2014.)

• "Pretpostavka nevinosti", dugometražni igrani film, supervizor montaže, režija: Jelena Marković (2018.)

Publikacije

• Ko-autor praktikuma za laboratorijske vežbe iz predmeta Video produkcija; D. Dimčić, V. Cerić: Video produkcija - praktikum za laboratorijske vežbe, interno izdanje Visoke škole elektrotehnike i računarstva, Beograd 2008.

• Autor teksta „Uvod u Found Footage film“, Zbornik Found Footage, Akademski filmski centar, Dom kulture Studentski grad, Beograd 2010.

• Prevodilac knjige (sa red. prof. Miodragom Medigovićem) „Izabrani dublovi - Filmski montažeri o filmskoj montaži“, FDU, Beograd 2014.

• Autor teksta "Lažni dokumentarac - osnovna razmatranja", Zbornik radova Fakulteta dramskih umetnosti (br. 25-26), FDU 2014.

Ostalo

• Moderator okruglog stola na temu Found Footage filma, Akademski filmski centar, Dom kulture Studentski grad, Beograd 2010.

• Član žirija i učesnik Okruglog stola na Festivalu eksperimentalnog filma Nepredviđeni, Centar za kulturnu dekontaminaciju, mart 2016.

• Član Konkursne komisije Filmskog centra Srbije za kategoriju eksperimentalni film i video art, novembar 2016.

• Član Žirija za kategoriju eksperimentalni film i video art na Beogradskom festivalu dokumentarnog i kratkometražnog filma, mart 2018.

мр Драган Димчић слика

мр Драган Димчић