Бранислав Меанџија

• Основне струковне студије: Висока школа електротехнике и рачунарства, [2018]
  • Мастер струковне студије: Висока школа електротехнике и рачунарства, [2018]

Рођен 1994. године, завршио основну школу "Стеван Сремац" у Београду, а затим средњу школу ЕТШ "Никола Тесла" такође у Београду. Дипломирао на Високој школи електротехнике и рачунарства у Београду, након чега је уписао мастер струковне студије које и даље похађа.

Од 2015. године учествује у извођењу лабораторијских вежби на Високој школи електротехнике и рачунарства, прво као демонстратор, а затим од 2018. као сарадник у настави.

Предмети на којима је сарадник ангажован:

• Интернет сервиси
  • Електронско банкарство
  • Електронска трговина
  • Веб дизајн
  • Управљање пројектима
  • Пословни софтвер

Предмети на којима је сарадник учествовао су:

• Увод у Интернет технологије
  • Интеракција човек - рачунар
  • Основи електронског пословања
  • Интернет маркетинг

У периоду од 2017-те до 2019-те године, своју заљубљеност у blockchain технологију је монетизовао преко пројеката за инострану компанију ost.com, у почетку као тестер софтвера за ову компанију где се показао као један од најсналжљивијих у проналаску багова. У оквиру исте компаније, на позицији "Project Leader и Front-end Dev"  је учествовао на развоју online booking платформе "Belgrade Hangover", која је омогућавала микротрансакције корисника на blockchain технологији, резервацију места у ноћним клубовима и ресторанима, помоћу криптовалутног система. Компанија је успешне и награђене "Proof of Concept" пројекте представила на свoм званичном сајту на следећим адресама, потражите међу њима "Belgrade Hangover":

Приручник

1.  [1] Svetlana Štrbac-Savić, Nada Staletić, Branislav Meandžija, Web dizajn - Priručnik za laboratorijske vežbe, ISBN: 978-86-7982-314-4, VISER, Beograd, 2019;

2. [2] Svetlana Štrbac-Savić, Branislav Meandžija, Elektronska trgovina - Priručnik za laboratorijske vežbe, ISBN: 978-86-7982-308-3, VISER, Beograd, 2019;

инж. Бранислав Меанџија слика

инж. Бранислав Меанџија