Марко Борак

• Основне струковне студије: Висока школа електротехнике и рачунарства струковних студија , Нове рачунарске технологије [2015-2018]

Марко Борак је рођен 24. 1. 1994. у Книну, Хрватска. Интересовање за информационе технологије показао је у младости и усмерио се на информатику и рачунарство уписујући Електротехничку школу "Никола Тесла" у Београду, смер електротехничар рачунара. У средној школи је показао интерес за програмирање и у току школовања реализовао неколико веб сајтова. Овим пројектима је почео свој развојни пут као програмер веб апликација. Од 2015. почиње са високошколским усавршавањем где као један од најбољих студената добија прилику за запослење где и данас ради као сарадник у настави. Тренутно је ангажован као програмер на сајту Високе школе електротехнике и рачунарства.

На Високој школи електротехнике и рачунарства као сарадник учествује на следећим предметима:

• Интернет програмирање
  • Веб дизајн