Зоран Ћировић запослен у Институту „Михајло Пупин“, од 1993. па до 2000. ради као развојни инжењер, водећи развојни инжењер и руководилац DSP групе.
Од 1993.–1997. ради као развојни инжењер. У том периоду је радио на програмским решењима: за детекцију тона продуженог, детекцију говорне активности, на реализацији алгоритама за компресију говора на DSP процесорима, истраживањем и развојем система за препознавање речи (пројекaт Министарства).
Од 1997.–1999. ради као водећи развојни инжењер. Ради на: изради апликације за пренос говора у Интранет окружењу, на пројектовању Imbe (енгл. Improvement MultiBand Excitation) вокодера, програма за надгледање уређаја у рачунарској мрежи, ангажован на изради софтвера за скрембловање говора. Учествује у развоју и дигиталног снимача са 30 аналогних канала.
Од 1999. до 2000. ради као руководилац DSP групе. Ангажован је на: развоју дигиталног снимача са 2 аналогна канала, на изради мини IVR уређаја, изради софтверских модула за препознавање бирања и услуга продуженог бирања.
Од 2000.–2003. ради као развојни софтверски инжењер. Програмска решења су примењена на преко 10 фирми у различитим земљама и за више хиљада запослених.
Од 2003. до 2006. ради као технички директор“Партизан ИнфоПлусМедиа” д.о.о., Београд, чија је делатност пружање аудио-текст услуга. Обавља послове вођења техничког сектора компаније, пројектовања нових сервиса, софтвера за евиденцију и праћење рада оператера и обрачун прихода. Ради на развоју апликација намењених ТВ студијима за аудио-текст услуге односно за примену IN сервиса “Телекома Србија” уз коришћење негеографских кодова.
Од 2006. до данас запослен на Високој школи. У току педагошког рада, успео је да оформи неколико актуелних курсева за студенте из којих и држи предавања. Осим тога, предводи тим за развој информационог система ове установе. У оквиру тог пројекта, који траје непрекидно, остварују се сервиси за рад наставног особља, студената, за запослене у свим службама ове високошколске установе.