Александра Боричић

• Основне академске студије: , []
  • Основне академске студије: Универзитет у Нишу, Машински факултет, Хидро и термоенергетика [1986 - 1992]
  • Докторске студије: Универзитет у Београду, Унион Никола Тесла, Градитељски менаџмент [2009 - 2011]
  • Магистарске студије: Универзитет у Нишу, Машински факулте, Хидро и термоенергетика [2001 - 2007]

Алексаднра Боричић, доктор техничких наука, професор струковних студија на Високој Техничкој Школи Струковних Студија у Нишу. Стручно научна интересовања су мултидисциплинарног карактера и покривају широк спектар из области енергетике, енергетске ефикасности и одрживог развоја. Аутор је већег броја научно стручних радова и књига из поменутих области. Активан јучесник и организатор већег броја округлих столова који су имали за циљ успостављање чвршће и ефикасније сарадање привреде и високог образовања, као и препознатљивости струковног образовања у Р. Србији. Учесник више трибина и саветовања у организацији Фриедрих Неуман фондације са темама из области образовних политка. Од 2007. активно се бави проблемима реформе високог образовања у Републици Србији у свим његовим аспектима. Била је члан руководећег тима који је спровео иницијалну акредитацију, као и реакредитацију своје установе у протеклом периоду. Руководила је развојем модерног курикулума из области заштите животне средине и просторног планирања као и индустријске екологије. У периоду од 2007-2010 обављала је дужност шефа поменутих студијских програма. Од 2010 - 2017 била је помоћник директора за наставу, а од 2017 - 2019 и директор ВТШ Ниш.   Била је и члан је ХЕРЕ тима ( тима који се бави реформом високог образовања ), именованог од стране Владе Р. Србије у два мандата. Учествовала у многим међународним пројектима међу којима се истиче и WamPPP пројекат из групе К2 Ерасмус + пројеката, који је успешно водила као координатор од 2015 -2018. Као резултат, добијен је нови акредитовани  мастер Управљање отпадом, који успешно уписује трећу генерацију студената школске2019/20 године.

др Александра Боричић слика

др Александра Боричић