Nikola Hajder

• Osnovne strukovne studije: Visoka škola elektrotehnike i računarstva strukovnih studija, Nove računarske tehnologije [2017-2020]
  • Master strukovne studije: Visoka škola elektrotehnike i računarstva strukovnih studija, Računarsko inženjerstvo [2020-]

Rođen je u Beogradu 1998. godine. Put ka inženjeru elektrotehnike i računarstva započinje upisujući srednju elektrotehničku školu "Nikola Tesla" u Beogradu, smer "Elektrotehničar telekomunikacija". U poslednjoj godini školovanja stiče interesovanje za informacione tehnologije nakon položenog predmeta "Osnovi programiranja".

Nakon što je završio srednju školu 2017. godine, odlučuje da usmeri svoje dalje školovanje ka informacionim tehnologijama. Upisuje osnovne strukovne studije na Visokoj školi elektrotehnike i računarstva strukovnih studija, smer "Nove računarske tehnologije". Tokom studija, fokusirao se na predmete vezane za rad sa bazama podataka i izrada veb aplikacija. Poslednju godinu studija radi kao demonstrator na laboratorijskim vežbama škole.

Diplomirao je 2020. godine odbranom diplomskog rada pod nazivom „Prednosti i mane veb aplikacija u odnosu na desktop aplikacije“, pod mentorstvom profesorke dr Gabrijele Dimić.

2020. godine upisuje master stukovne studije i 2022. se zapošljava kao saradnik u nastavi na Visokoj školi elektrotehnike i računarstva strukovnih studija.