Emilija Kisić

• Doktorske studije: Univerzitet u Beogradu, Elektrotehnički fakultet, Upravljanje sistemima i obrada signala [2009-2016]
  • Master akademske studije: Univerzitet u Beogradu, Elektrotehnički fakultet, Signali i sistemi [2007-2009]
  • Osnovne akademske studije: Univerzitet u Beogradu, Elektrotehnički fakultet, Signali i sistemi [2002-2007]

Emilija Kisić rođena je 1984. u Beogradu. Osnovnu školu i Gimnaziju završila je u Beogradu, 1998. i 2002, respektivno. Osnovne studije na Elektrotehničkom fakultetu, Univerziteta u Beogradu završila je 2007. godine, na odseku Signali i sistemi. Diplomirala je kod prof. dr Željka Đurovića sa temom „Prepoznavanje vokala primenom formantne analize i neuralnih mreža“. Master studije na Elektrotehničkom fakultetu, Univerziteta u Beogradu završila je 2009. godine, na odseku Signali i Sistemi. Master rad odbranila je kod prof. dr Željka Đurovića sa temom „Sistem za prepoznavanje govora iz ograničenog rečnika primenom neuralnih mreža“. Upisala je doktorske studije 2009. godine na Elektrotehničkom fakultetu, Univerziteta u Beogradu, na odseku Signali i Sistemi, studijski modul Upravljanje sistemima i Obrada signala.  Doktorsku disertaciju, iz oblasti statističke obrade signala, prediktivnog održavanja i detekcije otkaza, pod naslovom 'Primena T2 kontrolnih dijagrama i skrivenih Markovljevih modela na prediktivno održavanje tehničkih sistema' odbranila je 2016. i stekla zvanje doktora nauka.

U Visokoj školi elektrotehnike i računarstva strukovnih studija u Beogradu počela je da radi septembra 2009. godine kao stručni saradnik, dok je 2012. primljena u radni odnos sa punim radnim vremenom u zvanju asistenta. Od 2016. primljena je u pun radni odnos u zvanju predavača. Angažovana je na studijskom programu Automatika i sistemi upravljanja vozilima.

Kao asistent u okviru nastave bila je angažovana na računskim vežbama i laboratorijskim vežbama. Učestvovala je na unapređenju postojećih vežbi uvođenjem u nastavu novih hardverskih i softverskih materijala. Držala je auditorne i laboratorijske vežbe iz Automatskog upravljanja 1, auditorne i laboratorijske vežbe iz Automatskog upravljanja 2, auditorne i laboratorijske vežbe iz Digitalnih sistema upravljanja, laboratorijske vežbe iz Elektrotehničkih materijala i komponenti, laboratorijske vežbe iz Osnova informatike i računarstva. Trenutno je kao predavač angažovana na predmetima Automatsko upravljanje 1 i Automatsko upravljanje 2.

Održala je predavanje pod nazivom „Predictive maintenance based on control charts diagrams: case study of coal mills“ u okviru jednodevne radionice „RObust Decentralised Estimation fOr large-scale systems (RODEO), Work-in-Progress Meeting, Computer Center of the School of Electrical Engineering “, u Beogradu, 2014.

Stekla je nastavne reference u vidu koautorstva na priručnicima za laboratorijske vežbe i publikovanih radova iz oblasti Statističke obrade signala, Prediktivnog održavanja i Detekcije otkaza.

Nagradu za mladog istraživača dobila je na 56. konferenciji ETRAN 2012 za rad:

Kisić E., Petrović V., Jakovljević M.: Primena kontrolnih dijagrama u detekciji otkaza u elektro-energetskim sistemima, Elektronski zbornik radova 56. konferencije ETRAN 2012, Zlatibor, Srbija, 11-14. jun 2012. AU3.1-1-4; M63.

PhD Emilija Kisić slika

PhD Emilija Kisić