Branislav Meandžija

• Osnovne strukovne studije: Visoka škola elektrotehnike i računarstva, [2018]
  • Master strukovne studije: Visoka škola elektrotehnike i računarstva, [2018]

Rođen 1994. godine, završio osnovnu školu "Stevan Sremac" u Beogradu, a zatim srednju školu ETŠ "Nikola Tesla" takođe u Beogradu. Diplomirao na Visokoj školi elektrotehnike i računarstva u Beogradu, nakon čega je upisao master strukovne studije koje i dalje pohađa.

Od 2015. godine učestvuje u izvođenju laboratorijskih vežbi na Visokoj školi elektrotehnike i računarstva, prvo kao demonstrator, a zatim od 2018. kao saradnik u nastavi.

Predmeti na kojima je saradnik angažovan:

• Internet servisi
  • Elektronsko bankarstvo
  • Elektronska trgovina
  • Veb dizajn
  • Upravljanje projektima
  • Poslovni softver

Predmeti na kojima je saradnik učestvovao su:

• Uvod u Internet tehnologije
  • Interakcija čovek - računar
  • Osnovi elektronskog poslovanja
  • Internet marketing

U periodu od 2017-te do 2019-te godine, svoju zaljubljenost u blockchain tehnologiju je monetizovao preko projekata za inostranu kompaniju ost.com, u početku kao tester softvera za ovu kompaniju gde se pokazao kao jedan od najsnalžljivijih u pronalasku bagova. U okviru iste kompanije, na poziciji "Project Leader i Front-end Dev"  je učestvovao na razvoju online booking platforme "Belgrade Hangover", koja je omogućavala mikrotransakcije korisnika na blockchain tehnologiji, rezervaciju mesta u noćnim klubovima i restoranima, pomoću kriptovalutnog sistema. Kompanija je uspešne i nagrađene "Proof of Concept" projekte predstavila na svom zvaničnom sajtu na sledećim adresama, potražite među njima "Belgrade Hangover":

Priručnik

1.  [1] Svetlana Štrbac-Savić, Nada Staletić, Branislav Meandžija, Web dizajn - Priručnik za laboratorijske vežbe, ISBN: 978-86-7982-314-4, VISER, Beograd, 2019;

2. [2] Svetlana Štrbac-Savić, Branislav Meandžija, Elektronska trgovina - Priručnik za laboratorijske vežbe, ISBN: 978-86-7982-308-3, VISER, Beograd, 2019;

eng. Branislav Meandžija slika

eng. Branislav Meandžija