Branka Petković

• Osnovne akademske studije: Univerzitet u Prištini, Prirodno-matematički fakultet, Hemija [(1990-1994)]
  • Magistarske studije: Univerzitet u Nišu, Prirodno-matematički fakultet, Hemija [Odbranjena magistarska teza 2007.]
  • Doktorske studije: Univerzitet u Beogradu, Hemijski fakultet, [Odbranjena doktorska disertacija 2013.]

Dr Branka B. Petković (dev. Veselinović) od 1996. godine radi na Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta u Prištini, najpre kao saradnik u nastavi, zatim asistent, a od 2013. kao docent. Od 2022. godine je u zvanju redovnog profesora na užoj naučnoj oblasti Analitička i fizička hemija na Odseku za hemiju. Angažovana je kao nastavnik na više predmeta u okviru sva tri nivoa studija na Odseku za hemiju.

Godine 2020. je stekla naučno zvanje viši naučni saradnik za hemijske nauke. Bavi se naučnim radom u oblasti elektroanalitičke hemije, hemije materijala i hemije životne sredine. Autor je 38 naučnih radova u časopisima na SCI listi i recenzent u više časopisa sa SCI liste. Autor je naučne monografije „Oktaazamakrociklična jedinjenja, kompleksiranje i analitička primena“ i dva udžbenika: „Naučne informacije u hemiji“  i „Elektrohemijski senzori“ za istoimene predmete na osnovnim, odnosno master studijama hemije.  Bila je mentor jedne odbranjene doktorske disertacije i većeg broja završnih i master radova studenata. Član je Srpskog hemijskog društva. Bila je učesnik dva projekata MPNTR, a trenutno je rukovodilac internog projekta na Prirodno-matematičkom fakultetu u Kosovskoj Mitrovici.

Lista radova u časopisima sa SCI liste se može naći na:

PhD Branka Petković slika

PhD Branka Petković

Elektronska pošta: branka.petkovic@pr.ac.rs

• Ponedeljak: termin dogovoriti preko e-pošte