Nina Tucaković

• Osnovne akademske studije: Univerzitet u Beogradu, Filološki fakultet, Engleski jezik, književnost i kultura [2015 - 2019]
  • Master akademske studije: Univerzitet u Beogradu, Filološki fakultet, Engleski jezik, književnost i kultura [2019 - 2020]
  • Doktorske studije: Univerzitet u Beogradu, Filološki fakultet, Jezik, književnost i kultura [2022 -]

Rođena 1996. godine u Užicu. Osnovne akademske studije završila 2019. godine na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, studijski program Jezik, književnost i kultura, na Katedri za anglistiku. Na istom fakultetu je 2020. godine odbranila master disertaciju iz američke postmoderne književnosti na temu vezanu za individualne i kolektivne traume afro-američkog društva, pod mentorstvom prof. dr Radojke Vukčević. Doktorske studije upisala je 2022. godine na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, studijski program Jezik, književnost i kultura, modul Književnost. U decembru 2022. godine zasnovala je radni odnos u školi u zvanju asistenta za filološke nauke u užoj stručnoj oblasti: Engleski jezik.

MA Nina Tucaković slika

MA Nina Tucaković