Goran Vorotović

• Osnovne akademske studije: Univerzitet u Beogradu, Mašinski fakultet , Vazduhoplovstvo [1996-2000]
  • Magistarske studije: Univerzitet u Beogradu, Mašinski fakultet, Motorna vozila [2000-2004]
  • Doktorske studije: Univerzitet u Beogradu, Mašinski fakultet, [       - 2011]

Goran Vorotović je rođen 1. aprila 1973. godine u Nikšiću, SR Crna Gora. Posle završene Osnovne škole upisao je Gimnaziju, matematički odsek, smer programer, koju je završio 1991. godine sa diplomom Luča. Mašinski fakultet u Beogradu, upisao je 1996. godine. Na trećoj godini studija opredelio se za smer Vazduhoplovstvo na Mašinskom fakultetu. Zvanje Diplomiranog mašinskog inženjera na odseku za vazduhoplovstvo stekao je 2000. godine (Diploma Univerziteta u Beogradu br. 9078 od 26.02.2001. godine). Poslediplomske studije na Mašinskom fakultetu u Beogradu, na grupi za Motorna vozila upisao je 2000. godine. Nakon saglasnosti NNV-a Mašinskog fakulteta u Beogradu, novembra 2004. godine odbranio je magistarsku tezu pod naslovom “Razvoj i implementacija informacionog sistema za dijagnostiku rada vozila u realnom vremenu” (Diploma Univerziteta u Beogradu br. 10975 od 23.11.2004. godine). Doktorsku disertaciju pod naslovom „Metodologija optimizacije upravljivosti i stabilnosti vozila“ odbranio je u martu 2011. Godine (Diploma Univerziteta u Beogradu br. 13902 od 05.09.2011. godine).

Do juna 1996. godine radio je kao saradnik u Elektroprivredi Crne Gore, Monteks, F&D Lab, DiS, i velikom broju većih i manjih preduzeća na poslovima projektovanja i realizacije informacionih sistema, projektovanja i implementacije softverskih paketa, poslovima održavanja i informacionim tehnologijama. Po odsluženju vojnog roka 2001. godine, započinje rad na Mašinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu kao saradnik u Laboratoriji CIAH uz intenzivan nastavak magistarskih studija. Početkom 2003. godine zasnovao je radni odnos na Mašinskom fakultetu u Laboratoriji CIAH. Takođe, učesnik je projekata Ministarstva za nauku i tehnologiju. Bio je angažovan, i pored redovnih obaveza u aktivnostima Laboratorije CIAH, kao član Saveta Mašinskog fakulteta univerziteta u Beogradu u dva mandata. Kao vodeći informatički stručnjak učestvovao je i u izradi Master plana transporta za Srbiju.

Član je:

•              DOTS-a (Društvo održavalaca tehničkih sistema),

•              JUMV-a (Jugoslovensko društvo za motore i vozila),

•              Predsedništva grupacije proizvođača drumskih transportnih sredstava pri privrednoj komori Srbije,

•              Međunarodnog udruženja za hlađenje (International Institute of Refrigeration).

2013. godine stiče naučno zvanje Naučni saradnik čime zaokružuje posao istraživača i sa nesmanjenim žarom nastavlja dalje usavršavanje.

2015. godine izabran je u zvanje docenta na Mašinskom fakultetu – Katedri za vazduhoplovstvo - moduo za mašinstvo i informacione tehnologije, čime stiče mogućnost da svoja znanja na najbolji mogući način prenosi studentima.

PhD Goran Vorotović slika

PhD Goran Vorotović