Ивана Стефановић

• Специјалистичке струковне студије: Висока школа електротехнике и рачунарства струковних студија у Београду, Електроника и телекомуникације [2011-12]
  • Основне академске студије: Висока школа електротехнике и рачунарства струковних студија у Београду, Електроника и телекомуникације [2007-2010]

Ивана Стефановић је рођена 1988. у Београду. Завршила је средњу електротехничку школу "Никола Тесла" у Београду. Након тога је уписaла Високу школу електротехнике и рачунарства струковних студија у Београду, смер Електроника и телекомуникације где је 2010. године дипломирала код др Славице Маринковић са темом "Модели пропагације сигнала у мобилним телекомуникационим системима".

Специјалистичке студије завршила је на Високој школи електротехнике и рачунарства струковних студија, а завршни рад одбранила код др Славице Маринковић на тему "Алгоритми за компресију мирне слике у JPEG стандарду".

Од 2010. године ради као демонстратор на Високој школи електротехнике и рачунарства струковних студија, а од 2011. године као лаборант. Од 2014. године ангажована је као сарадник практичне наставе.

Учешће на пројектима:

1. Темпус пројекат Innovation and Implementation of the Curriculum Vocational Studies in the Field of Digital Television and Multimedia.

Број: 517022-TEMPUS-1-2011-1-RS-TEMPUS-JPCR

Веб сајт: www.ricum.edu.rs

2. Темпус пројекат Development of higher education and society by creating a collaborative environment in the field of arts and media through regional student partnership in production of audio/video content.

Број: 544108-TEMPUS-1-2013-1-RS-TEMPUS-JPHES

Веб сајт: www.studavp.net